Do kraje K. H. Máchy v sedle kola

7. dubna 2011 v 22:26 | George |  OPEN TRIPS
Zpráva blesk:
Účastníci ALPSKÉ VODY MAJÍCÍ ZÁJEM O CYKLOVÝLET MOHOU ZASLAT DOPLATEK ZA VODU A ZÁLOHU ZA KOLA SOUČASNĚ!!!

Doplatek za ALPSKOU VODU 2011 potřebuji mít na účtu nejpozději do 25. dubna 2011. Přihlášku na kola nejlépe obratem, podle zájmu zvážím rizika přepravy a ubytování (dobjednám ještě jeden vagón z Prahy). Počet účastníků cyklovýletu je limitovaný.

Ze života s odstupem

Do kraje Karla Hynka Máchy v sedle kole

Byl pozdní večer - první máj -
večerní máj - byl lásky čas.
Hrdliččin zval ku lásce hlas,
kde borový zaváněl háj.
O lásce šeptal tichý mech;
květoucí strom lhal lásky žel,
svou lásku slavík růži pěl,
růžinu jevil vonný vzdech.
Jezero hladké v křovích stinných
zvučelo temně tajný bol,
břeh je objímal kol a kol;
a slunce jasná světů jiných
bloudila blankytnými pásky,
planoucí tam co slzy lásky.

Nejkrásnější čas je kolem prvního května. Už samo slovní spojení, byl první máj, byl lásky čas - zní jak magická formulace. Bylo by na škodu nevyužít možnosti a nevyrazit do míst, kde je tak krásně a která jsou přímo spojená s romantikou a duchem básníka, k němuž se upíraly naděje, když národu bylo ouvej.

Do Jedlové, místa společné uvítací snídaně, pojedeme vlakem. Odjezd z Prahy hl. nádraží v 7.25 hod..
Sraz 6.50 hod. na obvyklém místě - před prodejnou Gratulant. V 7.05 hod. zakoupím společný lístek a pak obsadíme nástupiště (většinou čtvrté). Kola, jako skupina, musíme nakládat první. Ve vlaku je limitovaný počet míst.
Nejdůležitější bude dostat do vlaku všechna kola. Dle mých odhadů tomu nic nebrání - pokud nepřijde stejně početná skupina.

Z Bakova nad Jizerou pak mám rezervováno 36 míst.

Propočet ceny přepravy - společná jízdenka do 150 Kč, kolo: 1. vlak - 25 Kč (30), kolo druhý vlak 80 Kč (z toho 50 Kč je povinná rezervace). Suma sumárum - nejvyšší možná cena za osobu a kolo je 260 Kč. Během přepravy provedu vyúčtování cesty.

Zpáteční lístek není zapotřebí. Silní jedinci dojedou zpět do Prahy pomocí svých kol a sil.
Ubytování jsem zvolil v Bělé po Bezdězem, krásném to městečku na půli cesty. Z původního záměru ubytovat se v kempu Pohádka, sešlo. Jak jsem zjistil, chatky pro čtyři osoby jsou obydlené údajně myšími rodinami a bylo by příliš riskantní vystavovat se nebezpečí běhání myší po spících cyklistech.

Za noc na dvoulůžkovém pokoji se sociálním zařízení si v Penzionu Arni bude majitelka účtovat 300 Kč za osobu, na více lůžkových úměrně méně. V současné době jednám o možnosti zajištění večeře, případně snídaně. Zbytek zálohy (200-80=120 Kč) se použije na úhradu ubytování, případně polopenze.

Ubytovací kapacita je rozdělena do dvou míst (cca 30 + 20), vzdálených cca 400 m. V objektu v ul. je dostatek místa pro společné i separátní posezení pod širým nebem na zavřeném dvorku.

Večeře výběr ze dvou možností (100 Kč):
1. v jednání
2. v jednání
Snídaně:
Čaj, káva, džus, obložený talíř, pečivo - 70 Kč

Během prvního dne, mimo slibované snídaně (držková, gulášová, zeleninový polévka) plánuji společný oběd v Podještědí (cca z denního menu do 130 Kč) a případně malé pivko v D, na okraji městečka Mimoň. Toto místo srazu je významné pro ty, kteří chtějí bez problému projet vojenských prostorem Ralsko a nechtějí bloudit.

Druhý den plánuji společný oběd v Benátkách nad Jizerou v restauraci Na slepé koleji (učil tu vařit Polhreich, teď nový majitel), rozlučkové pivko v Říčních lázních, těsně na hranici Karaného u mostu přes řeku Jizeru.

Trasu jsem s Janou projel a pečlivě změřil a do map zaznamenal. Samozřejmě, na požádání poskytnu mapové podklady s vyznačenou cestou, navíc se pokusím se napsat jednoduchý itinerář, do kterého doplním fakultativně možné návštěvy a zajížďky. Optimální trasa nepřesáhne denně 80 km (Jana auditovala) a je vhodná pro jakékoliv kolo kromě galuskáčů. První den převažuje povrch asfaltový, druhý pak hlinitý s občasnými pískovými přejezdy. Stoupání jsou zřídkavá. Trasa ze severu na jih, podél řeky Jizery k Labi, je zárukou příznivého, lehce se svažujícího profilu. Jízda po pěšinách není vhodná pro přípojná vozítka za kolo pro děti.
Základní trasa:
1. Jedlová, Horní Světlá, Mařenice, Heřmanice, Jablonné v Podještědí, Lemberk, Janovice, Dubnice, Stráž pod Ralskem, Průrva Ploučnice, Noviny pod Ralskem, Mimoň, Ralsko, letiště Hradčany, Kuřívody, Bělá pod Bezdězem.
(cca 75 km)
2. Bělá pod Bezdězem, Čistá, Hrdlořezy, Michalovice, Mladá Boleslav, Krnsko, Horky nad Jizerou, Benátky nad Jizerou, Tuřice, Skorkov, Nový Vestec, Káraný, Toušeň, Zeleneč, Horní Počernice.
(cca 75 km)

Předpokládaný návrat do Prahy 18 - 19 hod. (stanice metro Černý Most).

Prosím o závazné sdělení účasti a zaslání 200 Kč na účet
(Česká spořitelna)
Ze zálohy, v případě nedostavení se na sraz, stornuji již zaplacenou přepravu kola - 80 Kč a 120 Kč za ubytování, případně objednanou večeři.

Jinak obecně platí zásada - záloha se vztahuje na účast, ne na jméno. Pokud nebudeš z jakýchkoliv důvodů moci po zaplacení zálohy jet, pošli náhradníka. V případě, že jej nemáš, napiš mi, pokusím se jej zabezpečit (bez záruky).

Mapu s vyznačenou trasou zašlu na vyžádání (zpracuji v 15. týdnu). Trasa je dobře značená, ale bez mapy nebo navigace se jet nedá.

S přáním pěkného počasí a pohody na cestě

George

PS:
Tuto stránku budu nějaký čas upravovat podle zpřesňujících informací.
O prvomájových výpravách v letech minulých se dočteš na:

Seznam účastníků
1. George
2. George´s Jane
3. Dana S.
4. Láďa
5. Emil N.
6. Markéta A.
7. Tomáš Z.
8. Gábi X.
9. Martina J.
10. Ladama
11. Tomáš R.
12. Petra S.
13. Simča M.
14. Hana S.
15. Tomáš D.
16. Terezka P.
17. Jana IK. - jen nocleh
18. Jana H.
19. Marcela H.
20. David Y.
21. Honza Š.
22. Yvetta G.
23. Klárka Č.
24. Emilka V.
25.
26.
27.
28.
29.
30.
31.
32.
33.
34.
35.
36.

Vidíš-li poutníka, na dlouhou lučinou
spěchá ku cíli, než červánky pohynou?
Tohoto poutníka již zrak neuzří tvůj,
jak zajde za onou v obzoru skalinou,
nikdy - ach nikdy! To budoucí život můj.
Kdo srdci takému utěchy jaké dá?
Bez konce láska je! - Zklamánať láska má!
Je pozdní večer - první máj -
večerní máj - je lásky čas;
hrdliččin zve ku lásce hlas:
"Hynku! Viléme!! Jarmilo!!!"
 

24 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Prokop Prokop | 12. dubna 2011 v 21:11

"Ouplné lůny krásná tvář
tak bledě jasná jasně bledá,
jak milenkce milenka hledá -
ve růžovou vzplanula zář."
(verše 20-23)

2 Blade Blade | E-mail | 25. dubna 2011 v 9:44

Kdy/Kde přesně bude oběd první den?
A kdy si myslíš, že budeme na řízku v Bělé?

3 George George | 26. dubna 2011 v 22:04

První den obědváme v Jablonném v Podještědí, restaurace U Českého Lva, Náměstí Míru 158. Když všechno klapne, budeme tu mezi 12 - 13 hod. (jak kdo....). Do Bělé budeme najíždět kolem sedmé večer. Pokud bude hezky, nebudeme spěchat..... Řízek plánuji +- na osmou, po očistě.

4 Blade Blade | 27. dubna 2011 v 12:19

Dobry. Uvidime si U Lva

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama