SKANDÁL!

19. února 2014 v 6:40 | George |  SOCIAL LIFE
Fotodokumentace ze dne 18.2.2014Skandál! Voda z kohoutku za 2 Kč. Každý, kdo se do Vrbovce neinformován po čase vrátí, to musí komentovat. Já k tomu plaše dodávám, jsou to Zvonokosy a můžou za to ženský. Pan vedoucí si jednou, po vyhodnocení účtů, postěžoval na vysokou spotřebu vody a zpoplatnil kohoutkovou vodu servírovanou k vínu. Mylně se zřejmě domníval, že za to může točená voda vyžadovaná zákazníky k vínu. Omyl!


Za vyšší cenu vodného a stočného může zvýšená míra náruživosti pro dobré víno, příjemné prostředí a s tím související vyšší návštěvnost ženského segmentu. Například včera jsem byl u stolu jediný samčí exemplář. Přirozeným důsledkem je vyšší návštěvnost záchodku přítomnými pijavicemi. Každá související úleva, protočí vodoměr o pěkných pár čísel (9 litrů). A že jich na onu místnost chodí často a dost, vím zcela přesně. Potkávám je u zrcadla.

Více o záchodcích se chtivý dočte v kapitole šesté: "Halucinace slečny Eulalie", autora Gabriela Chevalliera. Zvonokosy I, v překladu Jaroslava Zaorálka, strana 79, Praha 1969, tisk Rudé právo, Odeon, náklad 110 000 výtisků, cena výtisku 22 Kčs. Slavný autor vysvětluje vše podstatné prostřednictvím staré slečny Čubíčkové v kapitole sedmé: "Zvonokosy zaujímají stanovisko".

K tomu mohu jen dodat, že ani nám žádost a sesbírané podpisy nepomohou (viz strana 95 citovaného díla). Neprostatičtí pijáci a pokrok splachovadel by snad mohl udržet cenu na úrovni ledna roku 2014. Vývoj budou úterní pijáci a pijavice bedlivě sledovat.

Vzdělanost návštěvníků zcela nepochybně roste. Již minulá vrbovecká sešlost rozebírala vhodnou literaturu ke studiu. V návaznosti na mé doporučení dané ve Starosuchdolské restauraci, při servírování žabích stehýnek, Jana H. přinesla minule ukázat první bestseller ke studiu vhodný - Padesát odstínů šedi od E. L. Jamesové. Přítomný Tomáš Z. do knihy pohlédl a jeho mnohoznačný úsměv by mohl posloužit jako reklamní, s vysokým stupněm ratingu. A to viděl jen několik stránek z šesti set.

K tomu jen dodávám, že pouta se poddají nejenom příslušníkům Hasičského záchranného sboru, ale i pákovým nůžkám. Jedny mám stále doma v ložnici.

Další skandální sdělení přišlo z města N. Tamní studenti odmítli při výročí nedožitých sta let přejmenovat školu po Bohumilu Hrabalovi (narozen 28. března 1914), potížistovi, který se špatně učil a nežil vzorný a příkladný život. Moje babička by mohla vyprávět. Psát a pít, pravda, to on uměl. Ve čtvrtek se na jeho knihy stály neuvěřitelné fronty a v pražské pivnici U Zlatého tygra patřil k nejváženějším štamgastům. Jakýsi Bill Clinton, známá to postava z aféry Lewinská, sem za ním, údajně rád, na pivo přišel. I já jsem jej zde vídával, ale o životě jsme spolu nikdy nemluvili. Škoda.
Ještě k výše uvedenému. Studentům dotyčného vzdělávacího ústavu v městě N. se nedivím. Každá doba má jiné čtenářské chutě a oni jeho příběhům, v předložené dikci, jednoduše nerozumí!

Svému slovu dostála Terezka R. Nejprve se ujistila, zda všechno slibované platí, a pak složila zálohu 1 200 Kč (za sebe, svého chotě a Klárku Č.). Stačila nám říci něco málo o životě a svých hračkách. Těch má prý doma celou skříň a podělí se o ně s námi na Hochfichtu. Volně tak navázala na povídání Anny M. o její nabídce erotických pomůcek (whoop-de-doo) a míře jejich vkusu ve Stylu pro ženy. Jarda Z. přidává v uvedeném plátku něco zkušeností o léčbě, jejich síle a frekvencí vibracích.


Vkus měla Terezka vždy. S jejím krásným, bílým americkým autem, které jsem od ní před osmi lety koupil, jsem vždy upoutával pozornost. Současný negr už tolik vzrušení nevyvolává.

O krásné oslavě a novém pohledu na život povyprávěla Janetta Z. Hezké od ní je, že nevytrhává jednotlivosti, ale snaží se podat ucelenou informaci, vždy doplněnou o všechny okolnosti a parametry. Rozuměli jsme si celý večer.

To problémový Tomáš Z. se nechal prostřednictvím Gábiny X. slyšet, že by mohl být problém s velkým autem.

Poradu k expedici Hochficht svolává Věrka C. na příští úterý dne 25. února 2014 do Vrbovce. Neboj, vítězná revoluce s ní nepřijde, ale důvod ke skleničce dobrého vína a výběru postele to je.


Přítomné jsem vyzval k zápisu data konání PVčka (pražské vycházky). Datum, jako vždy, vyvolalo patřičnou kontroverzi. Ještě štěstí, že je to v neděli po obědě. Důvod je jasný. Na Titaniku se do nedělního rána tančí. Kapitán kurz ani termín ale nemění!


O posádkách na jarní Jizeru se taky mluvilo. Pozice a propozice jsou jasné. Čeká se jen na teplo a vodu. Celému světu tímto sděluji, že Gábina X. je jako háček překvapivě volná. Stačí jen oslovit, případně napsat.


S velkou slávou do Hamburku odjíždí Jana H. Před finálním balení svých svršků si s námi ještě přišla o životě popovídat a rozloučit se. Plná sebedůvěry a odhodlání hodlá v přístavním městě, plném námořníků a schopných manažerů, realizovat své sny a plány. Nezbylo mi nic jiného, než podělit se s ní o své zážitky ze St. Pauli. O tom, co mi vyprávěl strejda, který zde byl za války nasazený, a zažil zde spojenecké bombardování, jsem již dovyprávět nestačil. Důvod? Domů jsem chtěl dorazit před půlnocí, vodička nebyla.

George
 

23 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama